آشنایی با پوکه معدنی برای گلدان-استفاده پوکه برای کاکتوس و تراریوم

آشنایی با پوکه معدنی برای گلدان

افرادی که به گلکاری علاقه دارند برای سلامت خاک گلدان و افزایش مقاومت گیاه از پوکه معدنی برای گلدان استفاده می کنند. افرادی که در خانه های خود گلدان دارند نیز می توانند از پوکه معدنی برای گلدان استفاده کنند. این پوکه های معدنی دارای کیفیت ها و قیمتی های متفاوتی هستند به همین سبب افراد قدرت انتخاب بیشتری دارند.

پوکه های معدنی را می توان در زمین ای کشاورزی، باغ ها، گلدان های خانگی و ... استفاده کرد.

اهمیت استفاده از پوکه معدنی برای گلدان بسیار بالاست و در اندازه ی انبوه مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت پوکه های معدنی بستگی به میزان کیفیت آن ها دارد.

هر چقدر که کیفیت پوکه معدنی برای گلدان بالا تر باشد قیمت بیشتری نیز خواهند داشت. برای خرید این پوکه های معدنی حما به مراکز معتبر بروید تا بتوانید پوکه های با جنس مرغوب خریداری کنید. 

 

آشنایی با پوکه معدنی برای گلدان

اثرات پوکه معدنی برای گلدان

بر اساس تحقیقات صورت گرفته می توان بیان کرد که استفاده از پوکه معدنی برای گلدان می تواند تاثیرات شگرفی را روی رشد گیاهان و سلامت خاک بگذارد. پوکه معدنی برای گلدان می تواند به صورت پوزولان کانیار و یا پومیس کانیار باشد.

هر کدام از این پوکه های معدنی می توانند تاثیرات خاصی را روی خاک بگذارند. از مهم ترین تاثیرات پوکه معدنی پوزولان کانیار برای گلدان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 استفاده از پوکه معدنی می تواند ضریب جذب گیاه را افزایش دهد.

 پوکه معدنی برای گلدان می تواند باعث مقاومت گیاه در برابر بیماری ها و فاسد شدن باشد.

 تقویت و رشد گیاه با استفاده از پوکه معدنی برای گلدان زیاد می شود و می توان گیاهان بهتر و با کیفیت تری را تولید کرد.

 شاخ و برگ گیاهان و تولیدات با استفاده از پوکه معدنی بلند تر می شوند و همچنین این گیاهان انشعابات و پنجه های بیشتری نیز خواهند داشت.

 گیاهانی که پوکه معدنی را در پای گلدان خود دارند می توانند از تمام عناصر موجود در خاک استفاده کنند زیرا پوکه معدنی باعث می شود که تبادل یونی خاک زیاد شود. 

 پوکه معدنی برای گلدان همچنین می تواند از سوختگی ریشه ی گیاهان جلوگیری کند و باعث شود که گیاهان به صورت بهتری رشد کند.

همانطور که بیان کردیم پوکه معدنی پومیس کانیار نیز یکی دیگر از انواع پوکه های معدنی به شمار می رود.

خاک هایی که برای باغبانی و کشاورزی استفاده می شوند در بیشتر موارد به صورت ماسه ای و یا رسی هستند. همانطور که می دانید این مواد به صورت دانه های جدا از یکدیگر هستند و به همین سبب نمی توانند رطوبت لازم را در خود نگه دارند.

خاک های رسی بهتر از خاک های ماسه ای است اما باز هم به اندازه ی کافی خوب نیست. برای رفع این مشکلات می توان از پوکه معدنی برای گلدان از نوع پومیس استفاده کرد.

این پوکه ها می توانند شرایط بهتری را برای خاک به وجود آورند. اثرات استفاده ی این پوکه ها در خاک های ماسه ای به صورت زیر می باشد.

جذب رطوبت را بالا می برد. فاصله ی ذرات را کاهش می دهد. نگهداری و حفظ خاک بهتر انجام می پذیرد. 

اثرات استفاده از این پوکه ها برای خاک های رسی نیز به صورت زیر می باشد.

ترک خوردگی های خاک کمتر می شود. رشد و نمو گیاهان در آن ها افزایش می یابد. از تراکم خاک جلوگیری می شود. منافذ لازم برای زهکشی و جابجایی هوا به وجود می آید. ریشه ی گیاه می تواند به نحو بهتری در خاک انتشار و توزیع یابد. 

 

پوکه معدنی برای گلدان 2

پوکه معدنی برای کاکتوس

کاکتوس های گیاهانی بسیار مقاوم هستند که برای رشد به خاک مرطوب نیاز دارند. پوکه معدنی می تواند به عنوان یک تقویت کننده قوی برای کاکتوس به شمار آید.

کاشت گیاه در پوکه معدنی باعث می شود که گیاه بهتر تنفس کند و ریشه ی آن دچار پوسیدگی نشود. کاکتوس از جمله گیاهانی است که حتی می تواند در خاک های سنگلاخی نیز رشد کند زیرا برای این گیاه خاک زیاد اهمیت ندارد و تنها رطوبت خاک و زهکشی است که برای رشد او اهمیت دارد.

اما اگر افرادی که به کاکتوس علاقه دارند، دوست دارند که گیاه آن ها بهتر و با کیفیت تر رشد کند بهتر است آبیاری سریع را در کنار خاک با کیفیت قرار دهند.

پوکه می تواند تغییر و تحول زیادی را در رشد گیاه ایجاد کند و شرایط ایده آلی را برای گیاه به وجود آورد. اضافه کردن پوکه معدنی برای گلدان کاکتوس مزیت های زیادی را به همراه خواهد داشت. مهم ترین این مزیت ها شامل موارد زیر است.

پوکه معدنی در گلدان های کاکتوس به مدت طولانی در خاک باقی می ماند.

آفت های گیاهی دیگر نمی توانند در گلدان های کاکتوس رشد کنند.

خاک کاکتوس همیشه حاصلخیز خواهد ماند.

املاح معدنی در خاک با پوکه معدنی برای گلدان افزایش و تقویت می یابد.

با استفاده از پوکه معدنی برای گلدان آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.

 

پوکه معدنی برای گلدان 3

پوکه معدنی برای تراریوم

تراریوم در واقع یک باغ مینیاتوری است که در یک فضای کوچک و شفاف قرار دارد. این باغ کوچک می تواند از گیاهان کوچک و سرخس تشکیل شود و نمای زیبایی را به خانه ی شما بدهد. تراریوم قدمت بسیار طولانی دارد و در واقع ساخت این باغ زیبا در خانه به دوره ی سلطنت ملکه ویکتوریا بر می گردد.

باغ تراریوم نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی ندارد به همین سبب این امر یکی از مزیت های آن به شمار می رود. پوکه معدنی برای تراریوم می توان به رشد گیاهان کمک کند و محیط تراریوم را سالم تر نگه دارد.

افرادی که علاقه مندند که تراریوم و باغ زیبا را در خانه ی خود داشته باشند باید دقت کنند که گیاهانی را برای درون این ظرف انتخاب کنند که رشد بالایی نداشته باشند و سریع بلند نشوند. 

پوکه معدنی برای گلدان و تراریوم به طور کلی ترکیب فوق العاده ای را برای رشد گیاه به وجود می آورد. همچنین این پوکه های معدنی می توانند رطوبت خاک را زیاد کنند و بستر بهتری را برای رشد گیاهان به وجود آوردند. 

 

پوکه معدنی برای گلدان 

 

اطلاعات تماس

 • شماره تماس: 09189070502
  شماره تماس:09186660014
  شماره تماس:08735246619

   

  جهت سفارش و مشاوره رایگان به صورت 24ساعته باما در تماس باشید.

   مدیر فروش سعید معظمی شماره تماس: 09189070502 

  تماس با باربری قروه پوکه معدنی.

  پیگیری سفارش پوکه معدنی قروه

  شماره تماس:08735246619

تماس با ما

تماس با ما