پوکه معدنی در اراک - قیمت پوکه معدنی قروه در استان مرکزی

پوکه معدنی در اراک

پوکه معدنی در اراک

پوکه معدنی يک سنگ معدني بسيار پرکاربرد مي باشد که از سرد شدن مواد مذاب آتشفشان ها که راه خود را به سطح زمين پيدا کرده اند حاصل مي شود. حتما بسيار نام پوکه معدني هنگام ساختمان سازي به گوش شما خورده است. زيرا يکي از اصلي ترين کاربرد هاي اين سنگ استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز مي باشد. در ادامه شما را بيشتر با خواص اين سنگ جادويي آشنا خواهيم کرد و به شما خواهيم گفت چگونه مي توان اقدام به خريد پوکه معدني در اراک کرد.

نحوه تشکيل و ويژگي هاي پوکه معدني

براي شکل گيري پوکه معدني مواد مذاب و تحت فشار درون يک آتشفشان فوران کرده و به سطح زمين مي رسند، به اين مواد مذاب که سطح زمين راه پيدا مي کنند، ماگما گفته مي شود. در هنگام خروج مواد مذاب گازهايي که عمدتا به صورت دي اکسيد کربن مي باشد در با کاهش فشار ايجاد مي شود و باعث ايجاد حفراتي بر روي سطح سنگ تشکيل مي شود که باعث مي شود پوکه معدني با ويژگي هاي بسيار خاص ايجاد مي شود.

همانطور که گفته شد در هنگام تشکيل پوکه معدني حباب هايي در سطح آن به وجود مي آيد که باعث به وجود آمدن سوراخ هاي متخلخل در پوکه مي شود که ويژگي هاي خاصي را به اين سنگ مي بخشد.

وجود اين خلل و فرج و حفرات وزن سنگ پوکه معدني را بسيار کاهش مي دهد که کاربردهاي بسيار زيادي را براي آن فراهم خواهد آورد.

اما در کنار اين وزن سبک، با توجه به شرايطي که پوکه معدني به وجود آمده که تحت فشار و دماي بالايي بوده است، مقاومت فيزيکي و شيميايي آن به طرز شگفت انگيزي بسيار بالا مي باشد.

 

به دليل وجود حفرات بسيار زياد در ساختار پوکه معدني باعث به وجود آمدن خاصيت ميرايي صدا و عايق بودن صدا را به اين سنگ بخشيده شده است.

از ديگر ويژگي هاي بسيار خاص پوکه معدني عايق حرارتي بودن مي باشد.

پوکه معدني از لحاظ دوام و طول عمر نيز بسيار عملکرد بالايي دارد و تخمين زده شده است که عمر آن بيش از 100 سال مي باشد.

با توجه به نوع نياز به پوکه معدني در اراک مي توان پوکه هاي معدني مختلفي را تهيه نمود.

 

انواع پوکه معدني در اراک

پوکه معدني انواع مختلفي را دارد که تفاوت هاي آن ها در سايز و اندازه و وزن آن ها می باشد که اين تفاوت کاربرد هاي متفاوتي را براي آن ها رقم مي زند.

در زير فهرستي از انواع پوکه هاي معدني وجود دارد:


• پوکه معدني نخودي
• پوکه معدني عدسي
• پوکه معدني بادامي
• پوکه معدني ماسه اي
• پوکه معدني سفيد
• پوکه معدني سياه

بررسي کاربردهاي پوکه معدني

اگر شما قصد خريد ساختمان سازي در اراک را داريد، قطعا يکي از مصالحي که به آن نياز پيدا خواهيد کرد، پوکه معدني خواهد بود، پوکه معدني در ساختمان سازي براي کف سازي و شيب بندي ساختمان بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد. با توجه به وزن بسيار سبک پوکه معدني، وزن کلي ساختمان نيز پايين مي آيد و همچنين به دليل خاصيت عايق صدا بودن، مانع از انتشار صدا و نويز در ساختمان مي شود.

از يکي ديگر کاربردهاي پوکه معدني در صنعت ساختمان سازي ساخت مصالح ساختماني مي باشد. به عنوان مثال از پوکه معدني در ساخت بتن و بلوک هاي بتني استفاده مي شود که هم باعث کاهش وزن مصالح مي شود و هم اينکه مقاومت آن را به طرز چشمگيري افزايش مي دهد.

از ديگر کاربردهاي بسيار جذاب پوکه معدني استفاده از آن در کشاورزي مي باشد. پوکه معدني خاصيت جذب آب بسيار بالايي را دارد که در حفظ آب و آبرساني تدريجي به ريشه گياهان بسيار موثر عمل خواهد کرد. و همچنين به دليل حفرات زيادي که در سطح خود دارد، شرايط تنفس را براي خاک و ريشه گياهان را به خوبي فراهم خواهد کرد.

براي پوکه معدني مي توان کاربردهاي بسيار زياد ديگري را به تفصيل نام برد، اما ما به طور خلاصه به آن ها خواهيم پرداخت:

• کاربرد پوکه معدني در تصفيه آب و فاضلاب
• کاربرد پوکه معدني در دامپروري
• کاربرد پوکه معدني در نساجي
• کاربرد پوکه معدني در ساخت مواد آرايشي و بهداشتي

خريد پوکه معدني در اراک

اگر شما قصد خريد پوکه معدنی در اراک را داريد، مي توانيد براي کسب اطلاعات بيشتر و اطلاع از قيمت ها يا شرايط فروش به وب سايت ما مراجعه کنيد يا با ما تماس حاصل فرماييد.مشاهده قیمت پوکه معدنی

اطلاعات تماس

 • شماره تماس: 09189070502
  شماره تماس:09186660014
  شماره تماس:08735246619

   

  جهت سفارش و مشاوره رایگان به صورت 24ساعته باما در تماس باشید.

   مدیر فروش سعید معظمی شماره تماس: 09189070502 

  تماس با باربری قروه پوکه معدنی.

  پیگیری سفارش پوکه معدنی قروه

  شماره تماس:08735246619

تماس با ما

تماس با ما