پوکه معدنی کرمانشاه 09186660014

پوکه معدنی کرمانشاه به دلیل نزدیکی به منبع اصلی تولید پوکه که همان قروه است نسبت به سایر شهر ها از قیمت پایین تری برخوردار می باشد. پوکه معدنی کرمانشاه نیز همانند سایر پوکه سازی ها در شهر های دیگر، جهت مشتق سازی پوکه های قروه استفاده می شود.

پوکه معدنی قروه به صورت عمده و در سطح وسیعی وارد کرمانشاه شده و توسط دستگاه های موجود در کارخانه های آن به گونه های با اندازه های متفاوت و کاربرد های متفاوت تبدیل می گردد.

خواص و کاربرد پوکه معدنی کرمانشاه

پوکه های معدنی به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می گردد. که پوکه معدنی کرمانشاه از نوع طبیعی آن بوده و دارای سطح وسیعی از کاربرد است. از جمله خواص پوکه معدنی کرمانشاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-وزن بسیار ناچیز پوکه به اندازه 5/0 تا 7/0 دهم گرم می باشد. این وزن به گونه ای است که می تواند این سنگ بر روی آب شناور بماند.

2-پوکه معدنی کرمانشاه در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. به طوری که می تواند تا 760 درجه سانتی گراد در مقابل حرارت دوام آورده و تغییر شکل ندهد. این میزان مقاومت به این دلیل است که دمای ذوب این سنگ 1342 درجه سانتی گراد است.

3-بتون حاصل از پوکه معدنی کرمانشاه بسیار کم وزن تر از بتن معمولی بوده و این ویژگی باعث می شود که بتوان از آن برای شیب بندی بام استفاده کرد. البته برای شیب بندی بام باید از پوکه های 40 میلیمتری استفاده نمود.پوکه ساختمانی همان پوکه معدنی قروه میباشد.

4-از جمله استفاده های پوکه معدنی کرمانشاه استفاده آن در ساخت  بلوک های سبک سقفی و دیواری، تولید موزاییک ارزان، بتون با وزن کم، ساخت قطعات باربری سبک و به عنوان عایق حرارتی جهت عدم تبادل گرما و سرما در سردخانه ها و گرمخانه ها و در نهایت به عنوان پوششی برای لوله های انتقال گرما است( برای این مصرف باید از پوکه های با اندازه دانه 30 میلی متر استفاده نمود).

مقایسه پوکه صنعتی با پوکه معدنی کرمانشاه

پوکه صنعتی همان گونه که از نامش پیداست، توسط عوامل طبیعی ساخته نمی شود. این نوع پوکه از انبساط خاک رس در کوره هایی با درجه حرارت 1200 درجه سانتی گراد که به صورت چرخان در حال حرکت هستند ساخته می گردد. شکل این پوکه ها گرد و دارای سطحی زبر و ناهموار هستند. اگر این پوکه ها را در زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم خواهیم دید که آنها دارای خلل و فرج ریز قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافتی سیاه رنگ است. این در حالی است که میزان خلل و فرج در پوکه های طبیعی بسیار بیش از صنعتی بود و وزن کمتری نسبت به آن دارد. پوکه های معدنی کرمانشاه نه تنها برای مصارف ساختمانی به کار می روند بلکه چون حاصل از فعالیت های آتشفشانی است، حامل مواد معدنی غنی برای کشاورزی می باشند، و از خاک آن برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. پوکه معدنی کرمانشاه که حاصل پوکه معدنی قروه است یکی از بهترین پوکه های موجود در بازار می باشد.

پخش پوکه معدنی در کل استان کرمانشاه از جمله سرپل ذهاب اسلام آباد غرب و گیلانغرب و جوانرود

ارسال در کمترین زمان.

اطلاعات تماس

 • شماره تماس: 09189070502
  شماره تماس:09186660014
  شماره تماس:08735246619

   

  جهت سفارش و مشاوره رایگان به صورت 24ساعته باما در تماس باشید.

   مدیر فروش سعید معظمی شماره تماس: 09189070502 

  تماس با باربری قروه پوکه معدنی.

  پیگیری سفارش پوکه معدنی قروه

  شماره تماس:08735246619

تماس با ما

تماس با ما