پوکه معدنی

پوکه معدنی

 پوکه معدنی یک سنگ معدنی می باشد که حاصل از یک فرآیند آتشفشانی به دست آمده است. ماده مذاب زیر زمین در آتشفشان ها که ماگما نام دارد، پس از آمدن به سطح زمین و سرد شدن، به شکل سنگ هایی با اندازه های مختلف که در سطح آن دارای سوراخ هایی متخلخل می باشند، به وجود می آیند. خواص طبیعی آن باعث می شود که ذاتاً سازگار با محیط زیست باشد.

مقاوم در برابر آتش است ، دارای کیفیت عالی عایق صدا و از همه مهمتر این ماده عایق بندی بسیار بالایی دارد. علاوه بر این از استحکام مکانیکی عالی ، وزن مخصوص کم برخوردار است.

در ادامه ما شما را با ویژگی های پوکه معدنی، انواع آن و کاربردهای خاص آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. 

 

ویژگی های پوکه معدنی

همانطور که گفته شد در هنگام تشکیل پوکه معدنی حباب هایی در سطح آن به وجود می آید که باعث به وجود آمدن سوارخ های متخلخل در پوکه می شود که ویژگی های خاصی را به این سنگ می بخشد.

وجود این حفرات در وهله اول وزن پوکه را بسیار کم می کند که کاربردهای بسیاری را هم برای آن به وجود می آورد. اما در کنار این وزن سبک، یا توجه به شرایطی که پوکه معدنی به وجود آمده که تحت فشار و دمای بالایی بوده است، مقاومت آن به طرز شگفت انگیزی بسیار بالا می باشد. 

وزن سبک و مقاومت بالا ترکیبی عالی برای یک سنگ معدنی می باشد تا بتوان از آن در بسیاری از صنایع به خصوص صنعت ساخت و ساز استفاده نمود. 

پوکه معدنی از لحاظ دوام و طول عمر نیز بسیار عملکرد درخشانی دارد و تخمین زده شده است که عمر آن در حدود 100 سال می باشد. 

پوکه ی معدنی معمولاً همیشه به رنگ قهوه ای مایل به سیاه یا خاکستری تیره تا قهوه ای مایل به قرمز است این نوع از پوکه های معدنی در شهر قروه با بهترین کیفیت موجود پیدا می شود. 

انواع پوکه های معدنی 

پوکه معدنی انواع مختلفی را دارد که تفاوت های آن ها در سایز و اندازه و وزن آن ها می باشد که این تفاوت کاربرد های متفاوتی را برای آن ها رقم می زند.

در زیر فهرستی از انواع پوکه های معدنی وجود دارد:

• پوکه معدنی نخودی 

• پوکه معدنی عدسی 

• پوکه معدنی بادامی 

• پوکه معدنی ماسه ای 

• پوکه معدنی سفید 

• پوکه معدنی سیاه

 

کاربردهای پوکه معدنی 

پوکه معدنی با توجه به شرایط خاص فیزیکی که دارد کاربردهای بسیاری برای آن وجود دارد. از اصلی ترین کاربردهای پوکه معدنی استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز به شکل های مختلف می باشد. 

اولین کاربرد آن در ساختمان سازی استفاده از پوکه های معدنی برای کف سازی و شیب بندی ساختمان ها می باشد. با توجه به وزن بسیار سبک پوکه معدنی، وزن کلی ساختمان نیز پایین می آید و همچنین به دلیل خاصیت عایق صدا بودن، مانع از انتشار صدا و نویز در ساختمان می شود.

دیگر کاربرد پوکه معدنی در ساختمان سازی استفاده از آن در ساخت مصالح ساختمانی می باشد. از آن برای ساخت بتن و بلوک های بتنی استفاده می شود که هم باعث کاهش وزن مصالح می شود و هم اینکه مقاومت آن را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. همچنین خاصیت عایق حرارتی بودن باعث می شود که این مصالح ساخته شده به راحتی دچار حریق نشوند. 

یکی از کاربرد های دیگر پوکه معدنی در کشاورزی می باشد. به این صورت که میزان جذب آب در پوکه معدنی بسیار بالا می باشد. و این امر کمک بسیار شایانی به آبرسانی تدریجی به گیاهان را دارد. و همچنین به دلیل فضاهای بسیار زیادی که در آن وجود دارد، شرایط را برای تنفس خاک و ریشه های گیاهان را فراهم می کند.

استفاده از پوکه های معدنی در تصفیه خانه های آب از دیگر کاربردهای آن می باشد. ظرفیت این پوکه ها به دلیل وجود حفرات زیاد در ساختارش باعث می شود آن را برای تصفیه آب و گنداب ها را به گزینه ای مناسب تبدیل کند. 

خرید پوکه معدنی قروه

قروه یکی از شهرهای استان کردستان می باشد که بیشترین معدن با کیفیت پوکه معدنی در آن وجود دارد. شما می توانید برای خرید بهترین پوکه معدنی در قروه با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به وب سایت ما مراجعه نمایید و یا با ما تماس حاصل فرمایید. 

 

اطلاعات تماس

 • شماره تماس: 09189070502
  شماره تماس:09186660014
  شماره تماس:08735246619

   

  جهت سفارش و مشاوره رایگان به صورت 24ساعته باما در تماس باشید.

   مدیر فروش سعید معظمی شماره تماس: 09189070502 

  تماس با باربری قروه پوکه معدنی.

  پیگیری سفارش پوکه معدنی قروه

  شماره تماس:08735246619

تماس با ما

تماس با ما